Nejhorší dny v měsíci pro ženu představuje dozajista menstruace, kdy žena musí omezit některé činnosti a také čelí různým zdravotním problémům. Pokud jste narazili na tento článek, máte velké štěstí. Projdeme si zde nejhorší problémy spojené s menstruací a jejich snadná řešení, která vám mohou usnadnit život.

1. Bolest v bedrech

Ženy při menstruaci často trpí bolestí v bedrech, protože některé ženy mají dělohu více vzadu, takže bolest necítí v podbřišku, ale v zádech.

Řešení: Pravidelné používání ohřívacích deček vám může pomoci. Můžete se také věnovat józe, která má magické účinky a pomůže vám zlepšit vaše zdraví.

2. Přibírání

Některé ženy několik dní před menstruací přiberou až několik kilogramů. Je to zaviněno zadržováním vody, které způsobuje změna hladiny hormonů.

Řešení: Pokud se chcete zbavit zadržované vody, pijte nápoje s kofeinem, který má diuretický účinek. Také horká jóga vám může pomoci zbavit se zadržované vody.

3. Únava

15464864313

Únavou trpí při menstruaci téměř každá žena, protože se hladina hormonů těsně před menstruací začne snižovat.

Řešení: Snažte se spát každý den 7-8 hodin a alespoň 30 minut denně se věnovat cvičení, abyste měla dostatek energie a endorfinů.

4. Bolesti hlavy a migrény

Během menstruace se u žen snižuje hladina estrogenu a podle lékaře Lee Peterlina ženy často trpí bolestmi hlavy a migrénami.

Řešení: Berte léky na bolest, hořčík a volně prodejné přípravky proti bolestem, abyste se vyhnula vážným bolestem hlavy a migrénám.