Není pochyb o tom, že voda je nejlepší elixír života a nedostatek vody může způsobit spoustu vážných zdravotních problémů. Musíte si uvědomit, že v dnešní době lidé často nemají čas na zdravé stravování, což jim způsobuje značné problémy. Zde se zaměříme pouze na pitný režim a na to, co se stane, když tělu odepřete vodu.

Často se stává, že když máme žízeň, sáhneme po sladkých nápojích, které nás žízně jen na chvíli. Voda ale zvlhčuje sliznice a díky tomu budete mít vlhká ústa mnohem déle, než kdybyste se napili něčeho sladkého.

Ukázalo se, že 80% chrupavek a meziobratlových destiček tvoří voda a když budete dehydrovaní, budete trpět silnými bolestmi kloubů. Řešení je naštěstí jednoduché – stačí během dne vypít dostatek vody a zabránit dehydrataci.

Voda ve vašem těle také neustále filtruje orgány a vyplavuje z těla toxiny. Nedostatek vody v těle znamená, že tělo nedokáže bojovat se škodlivinami. Nezapomínejte tedy pravidelně hydratovat své tělo, abyste byli stále zdraví.

47985435693

S postupem věku tělo ztrácí schopnost udržovat si dostatek vody na delší dobu, takže je nutné pít více než dříve. Pokud tedy chcete mít krásnou a zdravou pleť, nezapomínejte pít co nejvíce vody.

Když se zamyslíte nad výše uvedenými fakty, uvědomíte si, že mnoho lidí vodu ignoruje a nahrazuje ji sladkými umělými nápoji, což není dobré, protože čistá voda vám může pomoci dodat pevnější zdraví a krásnější vzhled.