V dnešní době se spousta lidí zajímá o to, jak si mohou pročistit játra. Odpověď není jednoduchá. Je možné toho dosáhnout tím, že budete jíst potraviny bohaté na antioxidanty a flavonoidy. Proto lidé, kteří jedí spoustu zelené zeleniny mají lepší výsledky při hubnutí. Pokud chcete dosáhnout ještě lepších výsledků, můžete přidat také zelený čaj, kurkumu, listovou zeleninu, vlašské ořechy a česnek, abyste nejen pročistili játra, ale také zhubli tuk na břiše.

Odborníci na výživu tvrdí, že zelený čaj obsahuje spoustu antioxidantů, které pomáhají regenerovat játra a podporovat jejich funkce. Vlašské ořechy dokážou skvěle bojovat proti hluboko uloženému tuku, protože obsahují antioxidanty rozpustné v tuku a pomáhají pročišťovat játra.

5684693515

Pojďme se zaměřit také na potraviny, kterým byste se měli vyhýbat. Pokud chcete mít jistotu, že budete mít zdravá játra, měli byste se vyhýbat jídlům s obsahem polynasycených mastných kyselin, které se nacházejí většinou v rostlinných olejích. Na druhou stranu byste se neměli vyhýbat olivovému oleji. Také byste se měli vyhnout zpracovaným potravinám a nápojům s obsahem fruktózy, které pro játra představují největšího nepřítele.