Životní styl a stravování hraje důležitou roli v tom, jak budou vypadat vaše vlasy. Kadeřníci doporučují jíst zdravě a vyváženě, pít dostatek vody a samozřejmě také dostatečně odpočívat. Pokud tedy vedete zdravý životní styl a jíte zdravě, můžete se těšit na to, že budete mít krásné vlasy.

Kromě toho byste měli jíst dostatek mastných kyselin, které vašim vlasům dodají pevnost a lesk, jinak budete mít lupy a vlasy bez života. Tyto mastné kyseliny najdete v rybách, například v sardinkách, slanečcích, v chia semenech a v ořechách.

Bez ohledu na mastné kyseliny byste měli jíst také dostatek potravin bohatých na bílkoviny. Bílkoviny získáte z libového masa, z drůbeže, z tofu, z luštěnin, z ořechů, vajec a mléčných produktů. Všechny tyto potraviny vám pomohou dosáhnout krásnějších vlasů.

Pokud chodíte pravidelně ke kadeřnici, máme pro vás dobrou zprávu. Nechávejte si vlasy v zimě pravidelně zastřihovat, protože fénování pro ně není dobré a může způsobit roztřepené konečky.

54654351353

Můžete svým vlasům dodat také trochu barvy. Odborníci sice tvrdí, že je pro vlasy lepší ponechat jim přírodní barvu, ale pokud vás baví barvení vlasů, vyberte si nějakou polopermanentní barvu. Tyto barvy nejsou příliš drahé a pomohou vám dosáhnout změny vzhledu, aniž byste si vlasy příliš poškodili.