Zelený čaj je v posledních letech velmi populární. Jedním z důvodů této popularity je fakt, že obsahuje velmi nízké množství kofeinu ve srovnání s kávou.

Nepříznivé účinky kofeinu se často probírají a několik významných žurnálů uvedlo články o tom, jak kofein může negativně ovlivnit zdraví.

Je tedy jasné, že lidé začali hledat alternativy a zelený čaj se tedy stal populárním nápojem, který neobsahuje škodlivý kofein.

Zelený čaj se ovšem stal populárním zejména díky tomu, že má příznivý vliv na hubnutí.

Zelený čaj se prodává jako produkt na hubnutí. Konvenční znalosti a předpoklady vedly k tomuto marketingu, ale nyní bylo dokázáno, že zelený čaj skutečně dokáže pomoci s hubnutím. Konečně máme studii, která prokazuje, že zelený čaj dokáže zlepšit výkonnost a přispět k hubnutí. 234232322

Látka EGCG (epigalokatechin gallate) v zeleném čaji může usnadnit hubnutí tím, že zrychluje metabolismus a pomáhá oxidovat tělesné tuky. Tuky v lidském těle musí být nejprve rozštěpeny a potom uvolněny do krevního oběhu, aby je tělo mohlo spálit.

Rozklad tuků je nejobtížnější část celého tohoto procesu, protože spalování tuků je pouze otázkou cvičení.

Tím, že zelený čaj pomáhá rozkládat tuky, opravdu zázračně usnadňuje hubnutí a stává se důležitým faktorem.

Tato studie ovšem také zjistila, že množství zeleného čaje, které by mělo měřitelný vliv na hubnutí, musí být alespoň šest šálků denně.