Co se týče hubnutí, pravděpodobně jste narazili na spoustu protichůdných rad. Faktem je, že skutečně existuje více než jeden přístup k hubnutí.

Téměř každá strategie hubnutí bude mít nějaké výsledky, ale pokud chcete dosáhnout nejlepších výsledků, musíte si vybrat tu nejlepší strategii.

Mnoho dietologů a výživových poradců doporučuje jíst často, ale hlídat si velikost porcí.

Není to sice špatný způsob, jak zhubnout, ale rozhodně to není ten nejlepší. Jedna studie prokázala, že nejde o četnost jídel, ani o velikost porcí, ale zejména o počet kalorií, které sníte.454577593

To dokazuje, že bez ohledu na to, kolik jídel během dne sníte, záleží nejvíce pouze napočtu kalorií, které do těla dostanete. Jedině ony mají vliv na hubnutí.

Když budete jíst často a kvůli tomu sníte více kalorií, než byste měli, nepomůže vám to zhubnout. Naopak když budete jíst dvakrát nebo třikrát denně a mezi jídly budete udržovat větší rozestupy a zároveň budete snižovat počet kalorií, vaše šance na zhubnutí bude mnohem vyšší.

Lidské tělo využívá kalorie podle rychlosti metabolismu a úrovně tělesné aktivity, které se člověk věnuje. Bez ohledu na to, kolik kalorií sníte, tělo spálí pouze tolik, kolik potřebuje. Také platí, že kdykoli jíte, jídlo není ihned stráveno a metabolizováno.

Kalorie tedy nejsou využity ihned, takže koncept malých jídel nedává moc smysl.