Na světě je sedm miliard lidí a někde tam venku je jeden jediný člověk, který je pro vás ten pravý, že?

Možná, ale možná taky ne.

Výzkumy dost jasně ukazují, že silná důvěra v osud pro vás může být škodlivá a může zhatit úspěch vašich vztahů. Zde je důvod: mentalita víry, že jste našli svoji spřízněnou duši, je spojena s mnoha různými nezdravými myšlenkami o vašem milostném životě.

Zamilujete se a začnete chodit s novým partnerem. Všechny vztahy mají různé fáze a proces, které na sebe přirozeně navazují. Poblázněná láska – kdy většinu času trávíte myšlenkami na svého partnera – většinou trvá jen několik měsíců. Záleží na tom, co se stane dál. Jinými slovy: jak budete reagovat, až se ukáže, že vaše spřízněná duše není dokonalý člověk?

Lidé, kteří výrazně věří na osud, mají sklony ke ztrátě zájmu o partnera mnohem rychleji, než jiní lidé a často se snadno vzdávají, když se začne ukazovat, že jejich vztah není procházkou růžovým sadem. Podívejte se na to takto: když budete věřit, že „jsme jeden druhému souzeni, nebo ne“ pravděpodobně začnete negativní věci na svém vztahu vnímat jako indikátor, že vaše „spřízněná duše“ ve skutečnosti není člověk, který je pro vás jako partner vhodný. Budete mít pocit, že jste se jednoduše spletli: pokud je třeba, abyste na vašem vztahu tak tvrdě pracovali, pravděpodobně to znamená, že nejste jeden pro druhého vhodní.

Jste typ člověka, který se přirozeně vypořádává s těžkostmi a snaží se na všem pracovat a všechny problémy vyřešit? Jinými slovy, vidíte dobré a špatné věci jako přirozené součásti života? Všechny vztahy procházejí krizemi – záleží na tom, jak na tyto krize budete reagovat. Proto je nejlepším indikátorem toho, zda váš vztah uspěje a zda s partnerem vydržíte dlouho zejména to, jak dokážete řešit hádky. Výzkumy prokázaly, že lidé, kteří jsou od přírody zvyklí problémy řešit, mají mnohem větší šanci na úspěch ve vztazích, protože umějí zvládat nepříjemné součásti vztahů – a díky tomu jejich vztahy vydrží déle a překonají i krize.

Dejte si pozor na touhu po spřízněné duši. Lidé, kteří věří na osud, také často věří, že jejich partner dokáže číst jejich myšlenky, aniž by mu jakkoli dali najevo své potřeby a touhy – myslí si, že pokud je to jejich spřízněná duše, porozumí tomu, co potřebují. Muži a ženy mají ale velmi rozdílné potřeby – což není předpoklad, který by byl v souladu se vztahovou vědou.