Nedostatek spánku, nebo jen o půlhodinu méně spánku denně může mít nepříznivý vliv na vaši tělesnou hmotnost.

Jinými slovy, pokud chcete zhubnout, měli byste každý den dostatečně spát.

Existují dva způsoby, kterými nedostatek spánku ovlivňuje hubnutí, neboli spíše způsobuje přibírání.

Jeden z nich je biologický, neboli fyziologický, druhý je psychologický. Pojďme se nejprve podívat na ten biologický aspekt.

Když se vyspíte 6-8 hodin, hladina mastných kyselin ve vaší krvi vzroste a potom zase klesne. Tímto cyklem vaše tělo prochází každou noc.

Když se nevyspíte dostatečně, hladina mastných kyselin v krvi se vám zvedne, ale už neklesne, což ovlivňuje váš metabolismus.  86354367

Můžete jíst normální jídla a snažit se zhubnout, ale následky nedostatku spánku budou takové, že se vám nepodaří zhubnout tolik, kolik byste chtěli a nespálíte všechny kalorie.

Cyklus zvyšování a klesání mastných kyselin v krvi také ovlivňuje inzulinovou rezistenci těla a proto je nutné zejména pro lidi, kteří trpí cukrovkou, aby si hlídali hladinu svého krevního cukru.

Psychologický vliv nedostatku spánku je relativně snadno pochopitelný. Když nemáte dostatek spánku, jste přes den unavení a máte chuť spát, takže pijete kávu, která má spoustu kalorií a kromě toho máte chuť na nezdravá jídla, která vám na chvíli pomohou cítit se lépe.

Nedostatek spánku vás také pravděpodobně přiměje k tomu, že se vám nebude chtít vařit a budete si objednávat hotová jídla.

Když nebudete dostatečně spát, nepodaří se vám zhubnout. Kromě toho má nedostatek spánku spoustu dalších negativních vlivů na vaše zdraví.