Jednoduché pravidlo zní: zelená je zdravá. Nejzdravější přírodní nápoj, který lze na této planetě najít, je zelený čaj, protože obsahuje spoustu antioxidantů, které podporují pevné zdraví. Spousta studií prokázala, že zelený čaj zrychluje proces spalování tuků a pomáhá tedy lidem hubnout rychleji. Nyní si řekneme, jak zelený čaj funguje.

Zelený čaj útočí na tuky

Zelený čaj obsahuje velké množství silných antioxidantů, které se nazývají katechiny, a také EGCG (epigalokatechin galát), což jsou látky, které hrají důležitou roli ve spalování tuku. EGCG odděluje tuky od tukových buněk tím, že omezuje enzym, který způsobuje produkci norepinefrinu. Tento hormon signalizuje mozku, aby se zaměřoval na tukově buňky, takže proces spalování tuků začne automaticky.

Cvičení + zelený čaj = rychlejší hubnutí

Zelený čaj tedy automaticky zrychluje spalování tuků. Studie prokázaly, že když zelený čaj zkombinujete se cvičením, budete hubnout mnohem rychleji, než kdybyste pouze pili zelený čaj. S touto kombinací zhubnete zhruba o 20% více tuku.87645136953145

Zelený čaj podporuje metabolické procesy a spaluje více kalorií

Lidské tělo spaluje kalorie i ve spánku a při odpočinku. Studie prokázaly, že zelený čaj urychluje spalování kalorií a některé výzkumy odhalily, že ho zrychluje zhruba o 3-4%, jiné zase tvrdí že je to až 8%. Bez ohledu na přesné výsledky vám zelený čaj pomůže hubnout rychleji a dodá vám pevnější zdraví a krásnější tělo.