Bohužel nejsme schopni ovlivnit náš věk, pohlaví, nebo genetické předpoklady, ale rozhodně existují způsoby, jak zrychlit metabolismus a dosáhnout pevného zdraví a krásného těla.

1. Budujte svaly

Lidské tělo spaluje kalorie i během odpočinku. Lidé, kteří mají více svalů a méně tuku, spalují kalorie mnohem rychleji, než lidé, kteří nemají dostatek svalů. Studie prokázaly, že 0.5 kg svalů spálí 6 kalorií a stejné množství tuku spálí za stejnou dobu pouze 2 kalorie. Pochopitelně to po sečtení celé vaší váhy může způsobit výrazný rozdíl.

2. Cvičte

Pokud vás stejně jako mě nebaví posilování, nemusíte si dělat starosti – zkuste se věnovat alespoň aerobnímu cvičení. Musíte se ale hodně snažit, abyste zaznamenali rozdíl.

3. Pijte co nejvíce vody

698486435

Nejjednodušší, ale také nejvíce přehlížený způsob, jak spálit více kalorií, je pít více vody. Studie prokázaly, že lidé, kteří pijí každý den více než 8 sklenic vody, spálí přes den více kalorií, než lidé, kteří pijí méně. Dehydrované tělo zpomaluje proces spalování kalorií, což pro vaše zdraví ani vzhled rozhodně není dobré.

4. Svačte

Když budete jíst jídla po velkých porcích s velkými časovými rozestupy, zpomalíte si metabolismus. Nejlepší je dávat si co nejčastěji malé porce jídel a dopřát svému tělu čas na odpočinek. Díky tomu toho sníte mnohem méně a budete zdravější a štíhlejší.

5. Více koření

Zní to zajímavě a když to budete přehánět, mohli byste si poškodit zažívání, ale koření rozhodně může zrychlit metabolismus. Do každého jídla si tedy dejte lžíci koření (pochopitelně s výjimkou dezertů).