Vztahy, jako manželství nebo milenecký vztah, nebo společné žití, mohou být spokojené – stačí jen dodržovat několik základních pravidel. Vztahy jsou kompletně subjektivní a neexistují žádná přesná pravidla, ale přesto existuje několik základních rad, které vám mohou pomoci dosáhnout spokojeného vztahu.

Mnoho z těchto rad, či pravidel, je založeno na zkušenostech mnoha spokojených párů a na pozorování ostatních lidí. Když spolu dva lidé začnou chodit, přejí si, aby jejich vztah vydržel navždy. Je ale smutným faktem, že mnoho z párů se brzy rozloučí a začnou si hledat nové partnery. Pojďme se podívat na tajemství, která udržují vztahy dlouhodobě spokojené.

Nikdy se nebojte a zajistěte, aby partner neměl strach z vás

Jedno z tajemství spokojených vztahů spočívá v upřímné komunikaci s partnerem. Nikdy se nebojte vyjadřovat se otevřeně a zajistěte, aby partner také neměl strach s vámi mluvit o čemkoli. Když spolu lidé komunikují každodenně, mnoho problémů je možné zamést pod koberec. Kvůli tomu se v lidech často hromadí vztek, frustrace a zášť, protože jejich potřeby nejsou vyslyšeny. Potom se partneři mohou začít vyjadřovat neproduktivně. Komunikace mezi partnery by měla být častým prvkem a nikdo by ve vztahu neměl mít pocit, že se musí nějak omezovat v tom, co chce říci.

Definice lásky je respekt a péče

Můžete svému partnerovi říkat, že ho milujete, ale zároveň mu nemusíte nikdy vyjadřovat lásku. Neexistuje žádná jiná emoce, jako láska, ale láska zahrnuje také respekt, péči, sdílení, oddanost, odpuštění, atd. Vyjadřujte tyto emoce tak často, jak to bude možné, abyste svému partnerovi dali najevo, že ho intenzivně milujete. Vaše láska k partnerovi by měla být bezpodmínečná. Definicí lásky je respekt a péče. Když váš partner bude mít pocit, že vám na něm nezáleží, nebo mu neprojevujete dostatek úcty, pravděpodobně si brzy najde nového partnera.

Vždy se navzájem podporujte

Dávejte si pozor, abyste svého partnera stále podporovali. Ať už půjde o názory a myšlenky, nebo o cokoli jiného, měl by mít pocit, že se na vaši podporu může vždy spolehnout. Když spolu budete o samotě, můžete se dohadovat o různých věcech, ale na veřejnosti byste měli vždy projevovat stejný názor. Držte partnera za ruku, zejména když bude smutný nebo zlomený, dáte mu tím najevo, že vám na něm záleží. Když se rozhodnete, že chcete žít spolu, neměli byste ani pomyslet na to, že byste se někdy rozdělili.